Ženy, které po setmění procházejí Neratovicemi, mají strach. Ohlížejí se, zda je nepronásleduje útočník s nožem. Městem se totiž v posledních dnech šíří zpráva o přepadení seniorky, kterou měl nožem vážně ohrozit neznámý pachatel. Stejný muž měl pak táhnout ulicemi a vrhnout se na další ženu, která mu naštěstí utekla.

Kriminalisté to však popírají. Podle mělnického policejního mluvčího Karla Sulka došlo v Neratovicích v poslední době pouze ke krádeži, jejíž obětí byla osmapadesátiletá žena. Ta se v pondělí v půl třetí ráno vracela domů, zřejmě z návštěvy, protože u sebe měla ještě tašku s nákupem. Když v domě ve Školní ulici, kde bydlí, stoupala do schodů, přiskočil k ní neznámý muž a tašku s jídlem a peněženkou se třemi stovkami jí z ruky vyškubl. Pak rychle zmizel. „Ke zranění ženy nedošlo,“ doplnil Sulek s tím, že škoda přesáhla patnáct set korun.

Podle druhé fámy, která letí městem, se v Neratovicích měla stát dokonce vražda. „Nějaký chlap tu zastřelil svou manželku. Možná to ale byla jen jeho milenka,“ říká se mezi lidmi.

Město však prožívá klidné a bezpečné léto. „V Neratovicích se v poslední době skutečně žádná vražda nestala,“ uvedla pro Mělnický deník policejní mluvčí Radomila Felgrová.