Ve čtvrtek odpoledne připravil Cirk La Putyka workshop pro děti, na který pak večer navázal vlastním divadelním představením. Mezitím scéna patřila Novému divadlu Mělník. V pátek následovali Dana Pala Creativy Dance, Solo Elemethis!, Vonička, Jaroslav Uhlíř & band a Sendwitch. Hudební produkci uzavřel David Koller.

Druhý festivalový den byl ale hlavně ve znamení Oranžového kola Nadace ČEZ. Každý mohl věnovat minutovým šlapáním na handbike trenažeru svou energii buď Základní škole se speciálními třídami Mělník nebo Dětskému rádiu Mělník. Jízda na trenažerech ve finále vynesla celkovou částku 102 244 koruny.

„Oba handbike byly po celou dobu v obležení dětí, které jen během první půlhodiny dokázaly pro každou z organizací vyjet více než dvacet tisíc korun. Když se pak přidali i dospělí, začaly obě částky stále více narůstat. Nicméně byly to právě nejmenší a nejmladší účastníci festivalu, kteří hlavně dopomohli svým kamarádům k úctyhodným finančním částkám. Základní škola se speciálními třídami tak získala 51 721 a Dětské rádio 51 523 koruny,“ potvrdil mluvčí Ota Schnepp z nadace.

„Dnešní den je o kultuře, a protože v naší škole máme různě handicapované děti, pro které je cesta za kulturou složitá, budeme se snažit, za darované peníze kulturu přivézt k nám. Částku využijeme pro uskutečnění divadelních představení a dalších aktivit přímo ve škole. Dětem, jimž to zdravotní stav umožňuje, zprostředkujeme výlet do Prahy, aby poznaly zajímavá místa a historii,“ řekla Kateřina Laloušková, ředitelka Základní školy se speciálními třídami Mělník.

Také Martin Beníšek z mělnického Dětského rádia měl jasno: „Naše internetové rádio funguje už pět let, vše si dělají děti samy bez našich vnějších zásahů. Zatím jsme vysílali porůznu, odkud se dalo. Teď ovšem díky městu máme vlastní prostory, takže potřebujeme zařídit a vybavit zcela nové vysílací studio. Radost našich dětí, že se do toho můžeme pustit, je veliká.“