Děti malují obrázky dominant obcí, měst, škol a firem. Do tvorby se zapojují jak základní umělecké školy, tak děti z jednotlivých měst a obcí.

„Vize projektu dětských malovaných cyklomap je představit české regiony dětem pohledem dětí. Tyto mapy jsou pak určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi,“ přibližuje nakladatel Milan Paprčka.

Demonstrace proti zrušení kralupské střední odborné školy a učiliště před budovou Krajského úřadu Středočeského kraje na pražském Smíchově.
OBRAZEM: Studenti přijeli do Prahy bojovat za zachování kralupské školy

Cyklomapu doplní povídaní o regionu Mělnicka i zapojených obcích, městech, firmách a školách, která jednoduchým a hravým způsobem představí dětem tuto oblast a naláká je k jejímu poznávání.

„Každý jeden článek zapojených partnerů je doplněn o obrázky malých umělců. Mapu tvoříme pro děti, ale zároveň do její tvorby zapojujeme děti,“ říká Lenka Dadoková, která má projekt na starosti. „Děti díky malování dominant získaly lepší povědomí o svém okolí, odtrhly se od počítačů a mohly namalovat obrázky, které neskončily v šuplíku. Navíc na nich bylo vidět, že je malování moc baví, byli nadšení.“

Mapa by měla vyjít na jaře příštího roku.