RC Kašpárek přichází s novinkou a vedle tradičních příměstských táborů, které pořádá každý rok, má v nabídce první ročník týdenního pobytového tábora v termínu od 11. do 18. července. Na tento tábor je možné děti od 6 do 12 let od konce ledna přihlašovat. Tábor se uskuteční v Poslově mlýně Doksy a celý týden se ponese ve znamení Čtyřlístku aneb výlet do Třeskoprsk.

„Letošní novinku - týdenní pobytový tábor pro děti jsme umístili do Doks, proto i téma Čtyřlístek - Doksy totiž symbolizují Čtyřlístek. Děti budou ubytovány v tábořišti, které hodně připomíná klasický tábor. V blízkosti je Máchovo jezero, zoopark i zámek, který plánujeme navštívit, a samozřejmě muzeum Čtyřlístku. Máme v plánu spoustu aktivit, ale všechny bych ještě prozrazovat nechtěla,“ uvedla koordinátorka Kašpárku Petra Hánlová.

Děti budou ubytovány kousek od centra Doks v tábořišti, které tábor hodně připomíná. Místo pobytu bylo vybráno právě kvůli táborovému prostředí. Kapacita je 30 dětí a rozhodnutí o pořádání této novinky předcházela dotazovací anketa mezi rodiči, zda bude o tento typ letního tábora zájem.

Průběh tábora bude klasický, tzn. budíček, rozcvička, snídaně, dopolední aktivity, celotáborové hry. Děti budou rozděleny do čtyř oddílů a každý bude mít svoji lektorku.

Příměstské tábory

Rodinné centrum Kašpárek má dlouholetou tradici v pořádání příměstských táborů, o které je velký zájem. Každoročně jsou v nabídce příměstské tábory s programem a ani tentokrát tomu není jinak. Letos budou příměstské tábory čtyři.

Tábor na inline bruslích se pořádá každý rok a nebude chybět ani letos a stanoviště tohoto příměstského tábora bude opět na dopravním hřišti v Mlazicích. Druhý příměstský tábor bude sportovní zaměřený na jízdní kola, inline brusle a pravděpodobně plavání. Tento tábor je ještě v přípravě. Oba sportovní tábory budou obohaceny o výlety, kterým bude věnován jeden den v týdnu a bude se vyjíždět mimo Mělník.

Další dva příměstské tábory jsou výletové a druhý se uskuteční poslední týden v srpnu před začátkem školy. Termín je vybrán s ohledem na rodiče, aby se mohli v klidu koncentrovat na začínající školní rok. Přihlášky na příměstské tábory budou dostupné začátkem března.