Podle ředitelky mateřské školy Vladimíry Hořejší odjíždějí na zimní školku v přírodě už za tři týdny. „Naším cílem je Benecko, kde už to dobře známe,“ připomněla ředitelka s tím, že školka má na horách pro sebe celou chatu i s blízkým vlekem.

Děti se totiž budou opět učit lyžovat. „Máme dvě učitelky s instruktorskými lyžařskými kurzy, na svahu je s dětmi i náš školník. Díky tomu zvládneme dětem pomáhat na vleku, je tam běžná poma, ale i malé děti na ní po pár dnech šikovně jezdí,“ řekla Vladimíra Hořejší.

Zimním sportům se děti věnují i ve městě. Od ledna do dubna jezdí na místní zimní stadion bruslit.

Fotografie všech tříd mateřské školy najdete v tištěném vydání Mělnického deníku ve středu 15. února 2012.


Zábava na ledě tak navazuje na plavání, kterému se věnovaly v mělnickém bazénu od září do prosince.

Každý měsíc za nimi až do jejich školky přijede nějaké pohádkové divadýlko. Je to cenově výhodnější, než kdyby za kulturou musely cestovat. „Drahá je především doprava. A cestovat bychom museli, protože jsme školka z okrajové čtvrti. Kdybychom jeli například na pohádku do kulturního domu, zaplatili bychom za autobus tisíc korun, do některého z pražských divadel pak čtyři tisíce korun. Raději proto zveme divadýlka k nám, stojí to většinou asi dva a půl tisíce a je z čeho vybírat,“ vysvětlila ředitelka.

Navíc mají děti přímo ve školce různé zájmové kroužky, hudební s hraním na flétnu, výtvarný nebo angličtinu. Ty děti navštěvují bezplatně v době, kdy ve školce pobývají. Rády si také hrají ve třídách plných hraček nebo na zahradě, kde mají už třetí rok nové vybavení s dřevěnými hracími prvky.
Mlazická školka, která je v provozu už dvaatřicet let, má kapacitu sto míst. „Až do posledního místa jsme plní,“ potvrdila Vladimíra Hořejší.

Už teď v zimě volají rodiče a ptají se, kdy bude zápis. Musejí ale čekat do poloviny května, kdy se konají zápisy do všech mělnických mateřských škol.
Mateřská škola V Zátiší mívala kdysi i speciální třídu pro handicapované děti. Ta byla sice před lety zrušena, školka ale stále děti s handicapem přijímá. Alespoň na částečný úvazek ale pro děti s postižením většinou potřebuje pomoc asistenta. Je přitom stále těžší sehnat na nezbytné náklady peníze.