Podle ředitele kulturního a společenského střediska Vltava Martina Odvodyho totiž následovaly další úpravy projektu, když odborníci zjistili slabiny v zázemí kina. Teď už se ale připravuje výběrové řízení.

Záměr by tak mohl být hotový během října. Záleží ale ještě na tom, jak bude dostupný digitální projektor.
„Po hitu sezony, úspěšné Době ledové, chtějí všichni promítat trojrozměrně. To zvýšilo zájem o digitální projektory a čekací lhůty mohou být až osmnáct týdnů,“ poznamenal Odvody.

Změny projektu zvýšily i cenu. Místo původní částky 3,8 milionu by náklady, o které se dělí město, kulturní a společenské středisko a místní spozor, měly dosáhnout až 4,5 milionu.

Posunutí záměru na pozdějsí dobu má ale i své světlé stránky. Přineslo totiž naději na příspěvek z fondu české kinematografie na digitální projektor, který by mohl přesáhnout milion korun.

Výhodou kralupského kina je připravený projekt i peníze na další části projektu.

Podle ředitele bude kralupské kino od podzimu nabízet divákům premiéry ve stejné době jako pražské multimplexy. „Žádné kazy, zářivé barvy, skvělý zvuk,“ shrnul výhody digitalního promítání Odvody.

Diváky čekají i další zážitky. U promítání trojrozměrných snímků dostane každý z nich u vchodu do sálu speciální 3D brýle, které musí před opuštěním kina vrátit. Zapomnětlivce zachytí bezpečnostní rám, podobný, jaké jsou v marketech.

Digitalizace zvýší ceny vstupného právě na trojrozměrné nebo premiérové filmy. „Dnes se ceny, stanovené distributorem, pohybují mezi sedmdesáti až desadesáti korunami. Po digitalizaci by by se měly u premiér a 3D snímků zvednout na asi sto třicet korun,“ doplnil ředitel Odvody.