Letošní Divadelní pouť, která začíná dnes odpoledne v parku za městským kinem, patří opět především dětským návštěvníkům. Na scénách v plenéru vystoupí soubory Kvelb, Trakař, Divadlo matky Vackové, Boučkovo loutkové divadlo a Indiánští lidé Pšitooyate se svou vesnicí. Ani letos nebude chybět mim Václav Strasser se svou show obřích bublin.

Jak uvedl hlavní organizátor akce a ředitel společenského domu Ivan Fried, festival tentokrát obohatí výstava půvabných obrázků známé ilustrátorky Olgy Ptáčkové. „Autorka dlouhá léta pracuje pro vydavatelství Albatros, je držitelkou řady ocenění za své práce a veřejnost ji zná především z ilustrací dětských knížek spisovatele Jiřího Žáčka,“ upřesnil Fried a dodal, že pro malé návštěvníky přichystal překvapení.

„Vernisáž výstavy se uskuteční v průběhu Divadelní pouti a její program bude výhradně dětský,“ doplnil ředitel s tím, že v případě nepříznivého počasí bude celý festival přesunut do prostor společenského domu. Divadelní pouť začíná ve 14 hodin a vstup na ni je bezplatný.