Je jich deset, od třinácti do patnácti let. A všechny jsou půvabné. O to ale v soutěži Dívka roku, do které se přihlásily, nejde.

Podle Miloslavy Hainové z neratovického domu dětí a mládeže, který stejně jako v minulých letech pořádá základní kolo, je Dívka roku soutěží společenskou a zábavnou.

Tři děvčata, která uspějí za tři týdny v neratovickém základním kole soutěže, čeká malé finále v západních Čechách. Tam už půjde do tuhého. Jen třetina ze šestatřiceti kandidátek má šanci dostat se do celostátního finále.

Kandidátky na Dívku roku mají také šanci stát se Miss sympatie Deníku. V anketě na webu melnicky.denik.cz pro ně budou čtenáři hlasovat do pátku 4. března do 12 hodin. Hlasovat je možné vždy jednou za hodinu.

Vítězka získá poukázku na tisíc korun do mělnického salonu Petra, kde na ni budou čekat kadeřnice a nehtové designérky.

Před dvěma dny mělo deset dívek z Neratovic a blízkých vesnic, které se do letošního základního kola přihlásily, první schůzku.

Se soutěží je seznámily dvě studentky neratovického gymnázia, sestry Tereza a Martina Jinochovy. Věděly, co děvčata čeká. Obě totiž před časem stejnou soutěží prošly. A vyhrály.

Miss sympatie Deníku získá poukázku na tisíc korun do mělnického salonu Petra.
Salon Petra, Kpt. Jaroše 307, Mělník
Mobil: 775 982 460,
www.salonpetramelnik.cz


„V základním kole děvčata čeká rozhovor s moderátorem, znalostní test, módní přehlídka, sestava aerobiku, volná disciplína a zatím tajný úkol na letošní téma, jímž je Kráska a zvíře,“ vysvětlila osmnáctiletá Tereza, která před čtyřmi lety jako vítězka základního kola Dívky roku v Neratovicích postoupila do krajského kola.

„Tehdy to pro mě byla zajímavá zkušenost, která mě tak nastartovala, že jsem se pustila do dalších soutěží,“ vzpomíná Tereza, Miss foto na italské Miss Princess of the world a první vicemiss na Miss Praha.

Možná jí v příštím roce budeme fandit i na České miss, letos se ale věnuje především škole. Čeká ji totiž maturita a pak zkoušky na vysokou školu. „Chci zkusit psychologii a pedagogiku,“ říká.

Také šestnáctiletá Martina, která bude děvčata připravovat na aerobik, před dvěma lety vyhrála neratovické základní kolo. A pak i krajské kolo!

„Postoupila jsem do celostátního kola, které se tehdy konalo v Jičíně. Moderoval ho Jirka Mádl. Tam už to bylo především o zážitcích, jezdily jsme na výlety, byly jsme na bowlingu a v solné jeskyni, setkaly jsme se s řadou známých osobností,“ vypráví Martina, kterou stejně jako Terezu čekají další soutěže. Ale až bude trochu starší, jak sama říká. Po gymnáziu asi zamíří do zdravotnictví, možná se stane lékařkou, lákala by ji stomatologie.

Teď ji čekají jarní prázdniny, kdy začne připravovat sestavu pro kandidátky neratovické Dívky roku. „Budu vycházet z jejich zkušeností a schopností,“ říká.

Tereza zase doladí tajný úkol i módní přehlídku, na které se děvčata zřejmě představí ve společenských šatech.