Po vědomostním testu, který děvčata zvládla napsat už dopoledne, následovala první soutěžní disciplína – rozhovor s moderátorem.

Při aerobiku, druhé soutěžní disciplíně, dívky předvedly sestavu, kterou se musely naučit za pouhé dvě hodiny.

Tajná disciplína byla pro změnu zaměřená na fantazii soutěžících. Děvčata měla totiž za úkol vyrobit si masku zvířete. Na pódiu tak vedle sebe stály například kočka a myš, papoušek a tygřice nebo ovečka a činčila.

Ve volné disciplíně se dívky mohly předvést v tom, co je opravdu baví. Výjimkou nebyl zpěv, taneční sestava, zumba, recitace vlastních veršů, hra na klavír či kytaru, ukázka karate nebo rozcvička se psem jménem Fanny.

Závěrečnou disciplínou byla klasická módní přehlídka.

Mezi jednotlivými disciplínami vystoupily například malé cvičitelky aerobiku a taneční skupina Street. Také tanečnice flamenga ohromily diváky v sále svým ohnivým tancem. Svým zpěvem okouzlila publikum i Kristýna Vydrová.

Korunku a šerpu za první místo si nakonec odnesla studentka místního gymnázia Pavlína Šestáková. První vicemiss se stala dívka se šťastným číslem jedna Michaela Trejbalová. Druhou vicemiss a zároveň Miss sympatie, kterou na webu Mělnického deníku zvolilo přes dva tisíce lidí, je Eva Muráriková.

Pro Evu Murárikovu hlasovalo na webu Mělnického deníku dva tisíce lidí. Jako Miss sympatie obdržela od mělnického salonu Petra poukaz na úpravu vlasů a nehtový design v hodnotě tisíc korun.

Všechny tři vítězky teď čeká příprava na semifinálové kolo, které se uskuteční 20. března v Třemošné. Odtud postoupí dvanáct dívek do Malého finále Čech, které proběhne v Plzni na začátku dubna. Z Malého finále postoupí prvních šest dívek do Celostátního finále. To se uskuteční 7. května v Jičíně.