Dny Kralup se například spojí s Kralupským vinobraním a dostanou název Vinohraní. Návštěvníci se mohou těšit nejen na širší nabídku piva a vína. „Spojení s vinobraním se uskuteční tentokrát jen výjimečně. Mrzelo nás totiž, že slavnosti nemůžeme pořádat v původním termínu,“ vysvětluje ředitel KaSS, podle kterého si pořadatelé od tohoto kroku slibují obohacení vinobraní a šanci, že se původně menší akce výhledově rozšíří.

„Tradiční Dny Kralup původně trvaly asi čtyři nebo pět dní. Letos jsme je museli zkrátit,“ říká Odvody. Vzhledem ke chladnějšímu říjnovému počasí se program, který se obvykle odehrává u řeky, přesune na Palackého náměstí.

Zkrácení doby trvání slavností i změna místa si vyžádaly také trochu skromnější program. Chybět bude například kvůli očekávanému podzimnímu počasí letní kino nebo westernové městečko. Obě stanoviště by se ale měla objevit opět v dalším ročníku. „Museli jsme osekat zájmové kroužky, sdružení a sportovní kroužky, které se na původním místě konání prezentovaly už v minulých ročnících. Náměstí nás ale svým prostorem omezuje,“ vysvětluje ředitel KaSS.

Vinohraní se v sobotu 3. října zaměří hlavně na koncerty. Návštěvníci se mohou těšit na Kapitána Demo, Olympic, Sebastian a ILL Fish. Regionální skupiny ovšem dostanou šanci si na akci zahrát až za rok. „Vždy se snažíme představit lidem jednu nebo dvě regionální kapely. Letos jsme měli původně naplánované Amberlane,“ dodává Martin Odvody.

Neděle 4. října se pak ponese v duchu programu pro děti, na které čekají různé dílny. Na pódiu pak vystoupí žáci umělecké školy. Senioři se zase odpoledne dočkají koncertu Josefa Zímy.

Zatímco běžně zavítá na Dny Kralupy pět až osm tisíc návštěvníků, tentokrát by podle odhadů mohlo v obou dnech přijít tři až pět tisíc lidí. „Budeme se muset vejít do povoleného počtu návštěvníků, kteří se mohou shromáždit na jednom místě naráz. Na místo připravíme i stojany s dezinfekcí,“ přibližuje Martin Odvody.

Letos se také nebudou vydávat vratné kelímky, ale jednorázové. „Trochu jdeme proti ekologii, ale je pro nás přednější, aby se akce nestala příčinou šíření viru. Zřídíme ovšem stánek, kde budeme sbírat a třídit plasty,“ uzavírá ředitel KaSS.

Jiří Štraub