Bourací stroje 
s demoličními nůžkami 
a drapáky dorazily ve středu do centra města. A začalo strojní bourání bývalého hotelu Praha.

Demolice budovy hotelu potrvá podle mluvčího kralupské radnice Aleše Levého zhruba měsíc. „Harmonogram prací je rozplánovaný do druhé poloviny listopadu, pak bude ještě nutné odklidit sutiny," popsal s tím, že bourací práce je nutné provádět s nejvyšší mírou opatrnosti. „Demolice pokračuje pomalu, budova se nachází v centru města, proto je třeba chovat se citlivě," vysvětlil mluvčí.

Demoliční nůžky se jako první zakously do boční stěny hotelu, která stojí naproti spořitelně. Přední část hotelu na Palackého náměstí přijde na řadu později.

Při bouracích pracích pomáhají také kralupští dobrovolní hasiči, kteří prostor demolice intenzivně kropí vodou, aby alespoň trochu snížili prašnost v okolí. Každopádně se nedoporučuje dlouhodobě parkovat v přilehlé ulici.

Likvidace hotelu je součástí plánované revitalizaci náměstí a průmyslové zóny. Na jeho místě by měla vyrůst parkovací stání a veřejná zeleň.

Zbourání budovy město ze zhruba devadesáti procent uhradí z dotace, kterou obdrželo od ministerstva pro místní rozvoj. Demolice má stát zhruba 2,2 milionu korun.