Za ODS kandiduje specialistka ve farmaceutické společnosti z Neratovic Veronika Luňáková, kterou ke kandidatuře zlákala nálada ve společnosti, která se podle ní stále více přestává o Evropskou unii zajímat. „Mají pocit, že Brusel je daleko a nedosáhne na jejich životy, což není pravda. Unie zasahuje do byznysu, politiky a celého života. Například šedesát procent zákonů, které se schvalují v naší poslanecké sněmovně, pochází z Evropské unie,“ zdůraznila kandidátka, která chce podle svých slov být aktivní a kritickým způsobem věci hodnotit. „Unie by měla především řešit ta témata, která jsou problematická a ne problémy sama vytvářet. Ideální by byl návrat k původnímu smyslu, což byla ekonomicko – hospodářská spolupráce států. Voliče chci oslovit například řešením nedostatku bytů v EU,“ řekla Luňáková.

Za koalici DSSS a Národní fronty kandiduje předseda Dělnické mládeže z Mělníka Martin Albrecht. „Nesouhlasíme s EU. To ale neznamená, že nechceme kandidovat. Když se tam dostaneme, tak chceme EU rozpustit. Přáli bychom si, aby Česká republika vystoupila a zároveň, aby EU zkrachovala, protože nefunguje. A podle mého názoru to není dobrá věc,“ tvrdí Albrecht.

Za KSČM kandiduje vedoucí analytického oddělení z Tišic Tereza Čechová Humpolcová. „Mnoho lidí si stěžuje ve vztahu k Evropské unii na to či ono, ač často ani pořádně nechápe, jak unie funguje. To podle mne není cesta. Stejně tak v době globalizace není řešením Czexit, po kterém někteří volají. Jakkoli některé kritiky EU jsou oprávněné, razantní řešení a kategorické odmítání všeho, co s ní souvisí, rozhodně není na místě,“ shrnula kandidátka.

Její motivací je prý usilovat o prezentaci a prosazování potřeb občanů České republiky. „Nejvíce mne láká možnost být takříkajíc u toho a možnost některé věci do určité míry ovlivňovat. Chtěla bych se zaměřit především na oblast sociální politiky, genderovou rovnost, školství a celoživotní vzdělávání, a podporu aktivit pro osobní rozvoj dětí a mládeže, což jsou oblasti, ke kterým mám blízko a kterým se dlouhodobě věnuji,“ řekla.

Z mělnického okresu na kandidátních listinách dále figurují tři uchazeči o post europoslance. Pavel Vojík z Úžic kandiduje za Českou Suverenitu, Barnabáš Bíro z Kralup nad Vltavou za Klub angažovaných nestraníků a Jakub Kulhánek z Mělníka za ČSSD.