Po dobu rekonstrukce byl celý tento prostor uzavřen, a to jak pro chodce, tak pro automobily. „Od té doby, co jsem v zastupitelstvu, což už je docela dlouhá doba, jsme se snažili s centrem něco udělat. Začalo to tím, že se nám podařilo vykoupit prostory bývalého pivovaru a mlýna. Poté se nám povedlo ty staré budovy zbourat a vymyslet nějaké projekty. Nyní už mám opravdu největší radost z toho, že se to blíží ke zdárnému konci,“ vysvětluje kralupský starosta Marek Czechmann.

Na náměstí by mělo být vysazeno také několik nových stromů a počítá se rovněž s instalací několika moderních prvků v rámci projektu Smart City. Jedná se zejména o dobíjecí lavičky, na kterých bude dostupná wi-fi. „Myslím, že práce pokračují dobře. Plocha náměstí už je víceméně hotová. V této chvíli se opravuje ulice Palackého, takže doufám, že tato etapa bude dokončena v termínu,“ dodává starosta.

Na rozdíl od druhé etapy, kdy byly objeveny nezakreslené sklepní prostory, jímky a studna, nečekalo nyní na stavaře žádné větší překvapení.

Třetí část revitalizace kralupského centra byla vysoutěžena za přibližně 21 milionů korun a tato částka by měla být dodržena. Práce by měly být dokončeny v první polovině listopadu.