Ve dvou mělnických ulicích, Pražské a Kokořínské, budou opět rychlost aut měřit radary. Potvrdil to starosta města Ctirad Mikeš.

Zatím mohou řidiči jízdu padesátkou trénovat, zkušební provoz radarů by měl totiž začít až na podzim. A v následujícím roce už budou měřit v plném provozu.

Podle Mikeše byly vybrány nebezpečné lokality, kde si řidiči s padesátkou hlavy nelámou. Přitom je právě tam nezbytné dosáhnout zpomalení provozu.

„Cílem měření rychlosti není šikanovat řidiče a zvýšit příjmy města,“ prohlásil starosta. Výchovné pokuty by prý měly naostro následovat až při rychlosti šedesát kilometrů za hodinu.

Do Pražské se má radar vrátit na místo, kde už v minulosti rychlost hlídal, ke stavební průmyslovce. „V ulici je široká vozovka ve slušném technickém stavu a řidiči tam mají sklony jezdit rychle,“ poznamenal Mikeš. Stejně se chovají v Kokořínské, která je bránou do města ve směru od Mšena.

Celý systém měření, zpracování i dokumentace bude město provozovat samo. Žádnou firmu si najímat nemíní. V příštích měsících bude jasné, zda si radnice radary pronajme, nebo je koupí.

„Zároveň bude také připraven systém zpracování dat vlastním programovým vybavením,“ doplnil Mikeš a vysvětlil, že program musí být precizní s ohledem na ochranu osobních dat i důkazů o překročení rychlosti.