Soukromník sice brání svůj pozemek, ale zároveň zábradlím zatarasil veřejné prostranství, což je v rozporu se zákonem. Případem se proto začala zabývat policie. Jak potvrzuje mluvčí policie Michaela Nováková, šetření nadále pokračuje.

Přesto soukromník, patrně pod nátlakem lidí z obce, počátkem týdne už nevhodnou bariéru odstranil. Ani tak neřekl poslední slovo, poněvadž plánovaný chodník, který je součástí projektu, má vést přes jeho pozemek.

„Pokud porušuji zákon, budu rád, abych byl přizván na místo při jednání s policejním komunikačním inženýrem, než se podle projektu bude stavět chodník,“ zaslal své vyjádření do redakce Kladenského deníku e-mailem majitel pozemku, Vladimír Černý. (konkrétně se jedná o II. etapu úprav na silnici II/101, která je majetkem Středočeského kraje)

Jednání s dopravními inženýry budou pokračovat a jak říká starostka obce Lucie Wittlichová, nebrání se ani dalším návrhům, které by situaci na komplikovaném rozcestí vyřešily. Ale nikdo s lepším dosud nepřišel.

„Je potřeba zajistit bezpečí řidičům i pěším jdoucím na vlak nebo autobus. Kvůli tomu, že vlastníkům pozemku - bratrům Vladimíru a Miloši Černým se návrh nezamlouvá, ho nemůžeme dokončit,“ vysvětluje starostka Zákolan Lucie Wittlichová. I kdyby chtěla obec jednat jinak, musí dodržet normy.

Stávající návrh architekta počítá s odvodněním, drenáží i hydroizolací před domem pana Černého. Přičemž chodník se pod jeho okny zvýší zhruba o osm centimetrů. Majitel domu je proto k plánům nedůvěřivý a má obavy, že dešťová voda jeho dům podmáčí. Starostka tvrdí, že obavy jsou zbytečné.