Když se baví dobrovolní hasiči, stojí to za to. Důkazem toho byl i Kralupský hasičský šestiboj, který se odehrál na břehu Vltavy v sobotu v Kralupech.
V soutěži se sešlo šestnáct týmů po čtyřech účastnících, takže bylo celé dopoledne o zábavu postaráno.

Podle chlumínského dobrovolného hasiče Stanislava Veselého to byl hlavně sranda mač. „Letos to byl druhý ročník a moc se nám to líbilo. V téhle soutěži nejde ani tak o vítězství, ale spíš o to, že si to s ostatními užijete," usmíval se.

A užívat si bylo co. Hasiči měli překonat na čas trasu, ve které podlézali, tahali hadice a nakonec i sami pili.

„Vybíhalo se od auta ke konstrukci z lešení.Ta se musela prolézt. Jeden ze čtyřky,  která startovala, vždy zůstal u auta jako strojník," popisoval hasič soutěž, „po prolezení konstrukce jsme zapojili hadice a začali stříkat vodu na plastové barely. Ty se musely odstříkat do určité vzdálenosti a mohlo se dál pokračovat."

V další etapě na dobrovolné hasiče čekala bariéra s oknem. „Bylo docela vtipné proskakovat oknem. Někteří měli opravdu svérázný způsob, jak tuhle překážku překonat," vzpomínal Stanislav Veselý.

Po překonání bariéry s oknem se hasiči chopili koleček. Museli svého kolegu převést až do cíle, kde se časomíra po dokončení posledního úkolu zastavila.

„Tím posledním a asi nejhorším úkolem bylo vypít půl litru piva a následně půl litru mléka, až pak se časomíra zastavila a mohl se nám čas započítat do výsledků. Bylo to hodně náročné, jak byl člověk zadýchaný, ale nasmáli jsme se všichni," řekl.

Nesoutěžili ale pouze dobrovolní hasiči. Mezi družstvy bylo i jedno, v němž byly pouze ženy, které neměly s hasiči nic společného.

Na startu se objevily také ženy z Městské policie v Kralupech nad Vltavou, aby změřily síly s ostatními.