Dům v ulici proti kralupské radnici, které město na jaře prodalo, asi zůstane na ocet. Kupec, který tehdy za nemovitost nabízel dva a půl milionu korun, později ztratil zájem. Možná ale bude městu muset zaplatit odstupé.

O koupi domu číslo 926 v ulici U Cukrovaru se před šesti měsíci ucházeli dva zájemci. V obálkách nabízeli částky dva a půl a milion korun. Jasný vítěz však radnici po čase napsal, že od smlouvy odstupuje. Druhý zájemce se podle předem stanovených podmínek náhradním kupcem nestal.

Majetkoprávní komise navrhovala, aby město zkusilo dům prodat podruhé. Zastupitelé, kteří na posledním zasedání kauzu řešili, to ale odmítli. „Kupec odstoupit nesmí, musí městu zaplatit nebo se dohodnout o odstupném,“ vysvětlil zastupitel Jiří Bozděch.

Místní politici dospěli k závěru, že je sporné, zda je nemovitost k možnému dalšímu prodeji právně volná. Pak už většinou hlasů schválili úkol pro úředníky, aby zjistili právní možnosti odstoupení kupce od smlouvy a snažili se dospět k dohodě o odstupném. Opatrnost kralupských zastupitelů přitom vycházela ze snahy zamezit ožným dohodám mezi vítězi a poraženými v obálkových bitvách.