Několik dopravních komplikací čeká na řidiče také v nedalekých Kralupech nad Vltavou. V Čechově ulici a v navazující Vrchlického pokračuje až do konce září tohoto roku rekonstrukce vozovky. Jako objízdná trasa slouží Přemyslova ulice. Ještě déle bude uzavřena Husova ulice, kde se pracuje v rámci čtvrté etapy rekonstrukce centra města. Právě, která začaly na jaře, potrvají až do konce tohoto roku.

Výhled na místo, kde má stát nové obchodní centrum.
Sbohem Letňany. Nedaleko Kralup vyroste velká nákupní zóna se značkovými obchody

V Mělníku probíhá až do konce června oprava místní komunikace V Kroupovci, kde se pracuje na inženýrských sítích. Ještě déle bude uzavřena Plavební ulice, kde až do konce července pokračuje oprava povrchu vozovky. Objízdná trasa vede auta ulicemi Českolipskou, K Mostu a Legionářů.

Neprůjezdný je rovněž Kostelec nad Labem, kde je uzavřen most přes Mlýnský potok, který se do konce srpna bude opravovat. Namísto silnice II/244 řidiči jedoucí z Kostelce na Všetaty zvolí objížďku přes Neratovice. Z Kostelce se řidiči do konce května nedostanou ani druhým směrem na Mratín, a i v tomto případě budou muset zvolit za trasu okolní vesnice.

Opravuje se i několik silnic třetích tříd. Silnice číslo 24018 v katastru Dolan nad Vltavou bude uzavřena do 21. května. Objízdná trasa vede ve směru na Libčice nad Vltavou a dále podél vodního toku Vltava zpět do Dolan. Řidiči najedou navíc osm kilometrů.

Obyvatelé Byšic slaví staročeské máje každý rok.
Podívejte se: V Byšicích se tancovalo. Oslavili zde tradiční staročeské máje

Silnice III/24021 v ulici V Úvoze v Lešanech, které spadají pod Nelahozeves, bude částečně uzavřena do 28. srpna z důvodu výstavby chodníků, jezdit se tam má kyvadlově.

S mírným zdržením by měli počítat i řidiči cestou z Dolní Vinice směrem na Libiš. Do konce května je silnice v katastru Kel zúžena na jeden jízdní pruh, a to z důvodu výstavby chodníku. Zúžena je také silnice I/16 v katastru Vraňan, kde se do konce roku staví plynovod.