Včera poprvé byla doprava na novém mostě přes Labe na silnici číslo 16 vedena kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Příčinou omezení jsou opravy mostu, které budou pokračovat až do října letošního roku.

Kolona směrem do města měla ve špičce více než kilometr a řidiči trčeli na silnici několik desítek minut.

Místostarosta města Milan Schweigstill na situaci upozorňoval předem: „Ve směru do města si řidiči ve špičkách skutečně počkají, je nastavena několikaminutová prodleva."

Už v dopoledních hodinách stála šňůra aut až za křižovatku na Dolní Beřkovice a Cítov. Většina řidičů se snažila objet kolonu přes Brozánky po Strakově mostě, i tam se však provoz brzy zpomalil. Ve čtyři hodiny odpoledne auta pomalu popojížděla od mostu až ke křižovatce ulic Plavební a Legionářů.

Právě Strakův most, který je druhou šancí přejet Labe, prochází velkou zatěžkávací zkouškou. Není v nejlepším technickém stavu, a proto na něj nesmí vjíždět vozy těžší než šest tun, výjimkou jsou jen autobusy. Na místě to hlídají policisté.

Mělnický místostarosta Milan Schweigstill připomněl, že nový most byl poprvé otevřen už před šestnácti lety a od té doby neprošel žádnou celkovou opravou. „Vzhledem k dopravní zatíženosti, které je denně vystaven, vykazuje vozovka i mostní konstrukce značné opotřebení," vysvětlil nezbytnost oprav.