Vedení města v současné době řeší problém ohledně rekonstrukce místní úpravny vody. Úpravna je ve velmi špatném stavu a opravy jsou tudíž nevyhnutelné.

„Řekl bych, že kostelecká úpravna vody potřebuje opravit naprosto všechno. Například elektrorozvody a konstrukční nedostatky. Střecha objektu je statrá několik desítek let a jeví známky poškození,“ uvedl starosta Kostelce nad Labem Josef Chalupa.

Upravovat se bude také akomulace vody, která se zvýší o tisíc kubiků. „V současné době je obsah čtyři sta, zvýší na tísíc čtyři sta.....,“ řekl Chalupa. Vedení města na rekonstukci úpravny vody vyhlásilo výběrové řízení, do kterého se přihlásily celkem čtyři firmy, které by práce mohly provést. „Jednou z podmínek výběrového řízení byla cena, za kterou by firma byla schopna práce provést. Takže jsme přihlíželi k k nejnižším variantám,“ podotkl Josef Chalupa. Práce bude nakonec v Kostelci provádět firma z Prahy, která podala nabídku ve výši přes třicet šest milionů korun.

Suma téměř sedmatřiceti milionů korun vyšla nejlevněji, pro město to však není zanedbatelná částka. Kostelec nad Labem proto nezbytně potřebuje dotaci od ministerstva zemědělství.

„Potřebovali bysme co největší podporu ze strany státu. O dotaci bylo již požádáno v přípravném řízení. Na ministerstvo zemědělství by se žádost měla podat do konce tohoto měsíce. Nyní je pro nás peněžní pomoc alfou a omegou celého projektu. V případě, že nám bude dotace přidělena práce začnou ještě v tomto roce. Rekonstrukci by měla mít firma hotovou do konce prosince roku 2008. Nyní ještě čekáme na to, jestli se některá z firem, která se zúčastnila výběrového řízení, neodvolá v zákonem stanovené lhůtě,“ dodal na závěr starosta Kostelce nad Labem.