Sídliště Slovany přichází o naději na dokonalé hřiště, které by sloužilo malým dětem, školákům, teenagerům i dospělým. A stejně jako před dvanácti lety za to mohou námitky místních lidí.

Po zkušenosti z minulosti, kdy lidé odmítli změnu letitého plácku v hezké hřiště s vysvětlením, že by byl jeho provoz příliš rušný, se před letošní možnou rekonstrukcí obrátila mělnická radnice na místní bytová družstva. Podle místostarosty Milana Schweigstilla průzkum na Slovanech přinesl čtyři petice, týkající se hřiště, dvě pro a dvě proti.

Dvě protikladné petice přitom dokonce přišly ze stejného panelového domu, kde se ani sousedé nedokázali shodnout.
Některé rodiče dětí ze sídliště Slovany možnost mít bezpečné hřiště na dosah nadchla. Často totiž za hrami v hezkém prostředí cestují, většinou do vzdáleného parku na Podolí. Druhá skupina s vyšším věkovým průměrem má strach z hluku. Třískání míčů o plochu hřiště, míče létající do zahrádek blízkých domů…

Verdikt o hřišti na Slovanech zatím nepadl, už teď je ale skoro jisté, že o sportovní nabídku v plné šíři sídliště přijde.

Stávající hřiště, které je spíš jen koutkem mezi domy s pár otřískanými houpačkami a kolotočem, zůstane brzy prázdné. „Kovové hrací prvky neodpovídají normám, musíme je nechat odstranit," potvrdil Milan Schweigstill. Na stejném místě by ale mohlo vyrůst alespoň hřiště pro nejmenší děti, které bylo i jednou z petic vnímáno jako přijatelné.

Starší děti mají smůlu. Dospělí, kteří rozhodli za ně, se ale hluku z jejich her pravděpodobně nezbaví. Mládež tam bude dále sportovat, jen jí místo nového hřiště se zpevněným povrchem bude muset dále stačit prašný plácek.