Elektronické služby a web město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav jsou slavné. V letošní soutěži Zlatý erb město opět patří ve středních Čechách mezi vítěze. Jeho on–line systém objednávání a odbavování klientů radnice už potřetí získal v kraji první místo.

V minulosti byla stejná služba také dvakrát třetí, v krajském a celostátním kole. Městský web, který získal před pěti lety ocenění Objev roku, získal loni v celostátním kole třetí místo.

Občané, kteří potřebují řešit na radnici Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi své úřední záležitosti, týkající se například evidence aut, řidičských průkazů, autoškol nebo občanských průkazů a cestovních pasů, si mohou prostřednictvím webu rychle dohodnout návštěvu až na tři měsíce předem. „Elektronickou cestou si zajistí přesně stanovený den i hodinu,“ řekl Otakar Kovanda z městského úřadu.

Na klienty, kteří přijdou na radnici bez předchozího objednání přes on–line systém, čeká místní elektronický systém. Tam získají lístek s pořadovým číslem, mohou ale déle čekat, než na ně přijde řada.

Ve středních Čechách se do letošní soutěže Zlatý erb přihlásilo třiasedmdesát měst a vesnic. Úspěšný byl neratovický web, který získal po Slaném a Kostelci nad Černými lesy třetí místo. V kategorii elektronických služeb následovaly za vítězným Brandýsem nad Labem – Starou Boleslaví Vlašim a Odolena Voda, která uspěla se zvukovými záznamy ze zasedání zastupitelů.

Všechny vítěze čeká ještě celostátní kolo, jehož výsledky budou vyhlášena 7. dubna v Hradci Králové.

Soutěž Zlatý erb slaví v letošním roce 10. výročí. V minulosti v ní dvakrát uspěly i webové stránky města Mšena, které byly v krajských kolech v letech 2005 a 2006 stříbrné.