Při nedávném hokejovém mistrovství světa, které završilo zlato pro Českou republiku, sledovali Mělničané zápasy na náměstí Míru. Od čtvrtfinále až k vítěznému zápasu a plocha v historickém centru města byla čím dál plnější.

Společné fandění na náměstí Míru v Mělníku | Video: Deník/Petra Špitálská

Jak to bude u fotbalového mistrovství? „Přemýšleli jsme, že zápasy promítneme na náměstí od samého začátku, nakonec jsme se však rozhodli znovu využít tuto možnost až v případě, že český tým postoupí ze skupiny," řekl Deníku místostarosta Petr Kowanda.

Euro 2024 začne v pátek 14. června. Sedmnáctý ročník Mistrovství Evropy ve fotbale se letos odehraje v deseti německých městech. Dohromady je 24 týmů rozdělených do šesti skupin. Česká republika je ve skupině F společně s Portugalskem, Gruzií a Tureckem. Do osmifinále postupují ze skupin první dva a čtyři mužstva ze třetích míst s nejvyšším počtem bodů.

Jako první se Česko utká s Portugalskem, a to v úterý 18. června od 21 hodin v Lipsku. Druhý zápas s Gruzií se odehraje 22. června od 15 hodin a třetí s Tureckem 26. června od 21 hodin. Zápasy jak s Gruzií, tak s Tureckem proběhnou na stadionu v Hamburku.