Exotickou svatbu na pláži by dokázalo dokonale připravit pět studentek liběchovského učiliště, které uspěly v letošní soutěži aranžování květin Polabský motýl na výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem. Odborná i novinářská porota ocenily jejich práci shodně druhým místem.

V týmu se sešly Romana Oberraiterová z Ovčár a Kristýna Šídová z Nelahozevsi, které za pár týdnů čekají závěrečné zkoušky v oboru Květinářské a aranžérské práce, Ivana Rejmonová z Mělníka a Iveta Svobodová z Prahy z posledního ročníku oboru Prodavač se zaměřením na květiny a Denisa Fojtů z Vavřinče, která je v prvním ročníku oboru Zahradnické práce.

Podle učitelky vazačství a aranžování Martiny Kuličové bylo zadání pro všechny soutěžící shodné - exotická svatba na pláži s obřadním a rautovým stolem, kyticí pro nevěstu a sesazovanou vazbu do apartmánu novomanželů. „Děvčata si vybrala pláž na francouzském pobřeží, používala přitom dřevo a další přírodní materiály, například borovici nebo levanduli,“ doplnila Kuličová.

Ve svatebním apartmá voněla v sesazované kytici neobvyklá orchidej Vanda v moderním lila odstínu, doplněná bílými růžemi, karafiáty a dendrobiemi. Svatebním lůžkem se stal vor a na stole bylo vedle exotického ovoce dokonce i pár humrů.

Pětice děvčat se na soutěž, do které se liběchovské učiliště zapojuje každý rok, pečlivě připravovala. Tréninku obětovala dokonce i část svých jarních prázdnin.

V silné konkurenci, která zahrnovala střední odborná učiliště i střední a vyšší odborné školy z celé České republiky, se neztratila.