Po úterním hokejovém zápasu na mělnickém zimním stadionu, kde proti sobě hráli hokejisté Mělníka a Teplic, skončil osmnáctiletý fanoušek v nemocnici. Co se venku před stadionem asi třicet minut po zápasu stalo, je však zahaleno tajemstvím. Zdá se, že přímo u bitky ani nebyli žádní svědkové.

Během přestávky mezi druhou a poslední třetinou zápasu se v hledišti dvě různé skupiny fanoušků ostře urážely. „Nadávali si do skinů a feťáků,“ řekl šéf stadionu a sekretář mělnického hokejového klubu Rostislav Příhonský, který fanoušky okamžitě srovnal do latě. Další slovní ataky už nenásledovaly.
Podle Příhonského jde o dvě zásadně se lišící skupiny fanoušků. “Jedni jsou skalní fandové, kteří mají rádi dobrý hokej, ti druzí sice rovněž fandí, ale přitom popíjejí a nadávají,“ vysvětlil.

Fanoušek Lukáš, který úterní zápas sledoval, přitom na webu www.hcmelnik.cz tvrdí, že v hledišti zahlédl i hajlující paže. Další návštěvníci zápasu to sice v následné debatě na webu odsoudili, ale nepotvrdili. „Žádná fašistická gesta jsem u fanoušků neviděl,“ řekl včera i Příhonský. Před dvěma lety se přitom ze stejného hlediště měla ozývat rasistická hesla. Tehdy bylo ale v kotli hodně lidí a viník zůstal neznámý.

Zda úterní konflikty v hledišti souvisely s pozdějším zraněním jednoho z fanoušků, je sporné. Možná dokonce vůbec nešlo o hokej. Mladíka měl údajně zmlátit jeho kamarád. „Ten, co mu to udělal, s ním ještě na zemi cloumal. Pak nám ho pomohl odnést na chodník a utekl,“ svěřuje na klubovém webu mělnickým fanouškům dívka Míša, která měla s kamarádkami mladíkovi v bezvědomí poskytnout první pomoc před příjezdem záchranky.

„Na chirurgii jsme převezli osmnáctiletého muže s rozseknutou hlavou,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Fandové mělnických hokejistů jsou z chování některých návštěvníků otrávení. „Ty grázly, co se chtějí jen rvát, už by na hokej neměli pouštět,“ opakují.
Shodný názor má i ředitel zimního stadionu. „Zjišťujeme, jak bychom mohli v mezích zákona provokatérům, kteří dělají na stadionu potíže, zabránit ve vstupu,“ vysvětlil Rostislav Příhonský. Pořadatelé přitom mají podezření, kdo má v problematické skupině hlavní slovo. Budou–li mít zákon na své straně, na hokej v Mělníku už ho příště nepustí.

Divokou skupinu, o níž se na hokejovém webu mluví jako o Matyho fašounech, znají i další mělničtí fanouškové. Tentokrát podle nich měli být za mělnickou střídačkou, odkud létaly nadávky.

Policisté sice stejně jako městští strážníci na stadion dorazili v době, kdy se zdálo, že se schyluje k vážným potížím. O pozdějším napadení ale podle středočeské policejní mluvčí Soni Budské nemají žádný záznam.