Ještě jí nejsou ani dva roky a už toho zažila tolik, že je to na jednoho pejska skoro moc. Do kralupského útulku přišla na začátku června a už po osmi dnech se stěhovala. V novém domově na Kladně, kam si ji majitelka odvezla, ale moc dlouho nepobyla. Ještě ten večer se při venčení po ataku boxera vyvlékla z vodítka a zmizela.

Déle než týden Lilly hledala celá rodina s řadou přátel a dalších dobrovolníků. Výzvu s fotkami fenky zveřejnili na sociálních sítích, kde založili i skupinu Hledá se Lilly, vylepili plakáty, běhali po Kladně a širokém okolí. Na facebooku totiž lidé hlásili, že ji zahlédli mimo město, dokonce až v Buštěhradu, jak běží směrem na Lidice. Nakonec byla odchycena v jedenáct kilometrů vzdálených Číčovicích.

Kladeňačka z ní už nebude

O nový domov tímto dobrodružstvím ale přišla. „Lilly mě má bohužel spojenou se špatnou zkušeností a má ze mě strach. Nemůžeme být spolu. Důvěra by se budovala jen velmi těžko," řekla Deníku Martina Řezáčová z Kladna.

A tak se Lilly vrátila do kralupského útulku a je opět nabízena k adopci. Jaká je? Za pár týdnů jí budou dva roky, je střední velikosti, váží kolem patnácti kilo a je sterilizovaná. S jinými psy vychází dobře, ale raději má lidi. Jejich společnost, pozornost, mazlení. Pálí jí to, rychle se učí.

„Jen má někdy tendence trochu plašit a být si nejistá, je potřeba, aby měla majitele s vyrovnanou osobností, o kterého se bude moci opřít,“ vysvětlila vedoucí útulku Lesan Monika Martinková.

Hledání nového páníčka pro Lilly nechce uspěchat. „U zájemce o Lilly bude potřeba více návštěv u nás v útulku, aby si na sebe vzájemně zvykli a byli jsme si jistí, že je pro ni ten pravý,“ dodala Martinková.