Příznivci dobré muziky a divadla se těší do Horních Beřkovic. Za necelé dva týdny se totiž opět otevřou brány multifunkčního centra tamní psychiatrické nemocnice, aby se tam odehrál další ročník festivalu napříč žánry Beřkovický podzim 2016.

Letošní podzimní festival, který startuje v pondělí 3. října, podle manažera multicentra Davida Vačilji přinese zásadní změnu, kterou zaznamenala doba pořádání festivalu.

„Dosud byly naše festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim týdenní, trvaly jen od pondělí do pátku. Nyní jsme se rozhodli vyzkoušet nový formát, který festival prodlouží na dva týdny," konstatoval David Vačilja, podle něhož dříve někteří návštěvníci bědovali, že nemají šanci během jednoho týdne absolvovat více lákavých koncertů.

„Je jasné, že každý večer 
k nám jet nemohou, proto jsme festival roztáhli do dvou týdnů. Večerní akce, na které zveme i veřejnost, budou vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Tentokrát začínáme v pondělí 3. října a končíme v pátek 14. října, takže návštěvníkům nabídneme ještě o jeden koncert více, než bylo zvykem," připomněl manažer multicentra a dodal, že náplň festivalových dní je postavena stále na stejném principu.

Pacienti nemocnice, pro něž je festival primárně určen, se mohou těšit na dopolední, odpolední a večerní program, na který má přístup i veřejnost.

Do areálu nemocnice se Davidu Vačiljovi v podzimním termínu podařilo nalákat Plavce, kteří festival zahájí v prvním říjnovém pondělí. Štafetu od nich ve středu převezmou Taxmeni a pátek bude patřit hercům oblíbené divadelní společnosti Háta. Ti se představí v komedii Do ložnice vstupujte jednotlivě.

Druhý festivalový týden v pondělí 10. října odstartuje Bára Basiková, která se v beřkovickém multicentru představí už podruhé. Středa bude patřit Vilému Čokovi a jeho kapele Bypass. A poslední večer se na pódiu ukáže vycházející hvězda českého popu Sebastian. „Jeho koncert je beznadějně vyprodaný. O Sebastiana byl takový zájem, že jsme museli objednat ještě jeden koncert na 6. prosince," poznamenal David Vačilja.

Letošní Beřkovický podzim se ponese tak trochu i ve znamení Noci na Karlštejně. Zkrácenou verzi známého českého muzikálu přivezou do multicentra v pondělí 3. října žáci 5.B z libochovické základní školy.

Třetí festivalový den pacienti zhlédnou filmovou verzi Noci na Karlštejně. V závěru podzimního festivalu zazpívají píseň Lásko má, já stůňu pacienti z oddělení závislostí v rámci svého muzikálu s názvem Terezka v říši divů.

Vstupenky na večerní program, který začíná vždy v 19.30 hodin, je možné si zamluvit elektronickou cestou na multicentrum@
pnhberkovice.cz nebo na čísle 731 655 577.