Hlavní myšlenkou festivalu, který se bude konat 8. září, je seznámení dětí i jejich rodičů aktivní i soutěžní formou se sportovní nabídkou v okresním městě. Součástí osobního vyzkoušení týmových i individuálních sportovních odvětví bude i možnost kontaktu se zástupci klubů, kteří v případě zájmu poskytnou potřebné informace.

Podle jednoho z organizátorů, sekretáře OTS Mělník Pavla Suka, vzešel jeden z impulzů právě od rodičů. „Nezřídka k nám volají tatínkové a maminky s žádostí o kontakt na sportovní kluby ve městě a blízkém okolí,“ objasnil Pavel Suk.

V rámci akce se představí řada mělnických klubů od fotbalu, volejbalu, házené, basketbalu přes úpolové sporty (taekwondo, box, karate) až po veslování, tenis, atletiku či orientační sporty. Své zastoupení bude mít i Dům dětí a mládeže Mělník.

Podle Pavla Suka je pro návštěvníky vyřešena i situaci s problémovým parkováním. „Díky ochotě Václava Šťastného budou moci účastníci festivalu zdarma parkovat na hlídaném parkovišti nad Cukrovarem v Pražské ulici,“ vysvětlil sekretář OTS Mělník s tím, že připraveni budou na ukázku i parašutisté a nebude chybět letadlo, které pro děti bude shazovat sladký náklad. Děti i dospělí budou moci soutěžit ve víceboji a všichni účastníci obdrží medaile a diplom.

Ilustrační foto.
Cesta do školy začíná už doma, varuje policie
Vaky ze speciálního slunci odolného polyetylenu zelené barvy, které pojmou přibližně šedesát litrů vody.
V Kralupech začali suchu čelit i vodními vaky