Mělnické náměstí Míru bude této akci se vstupem zdarma, která umožní poznávat Evropu různými smysly, patřit v tradičním čase od 10 do 18 hodin. Stejně jako v případě předchozích devíti zastávek v jiných středočeských městech, jejichž série trvá už od 6. srpna, se návštěvníkům nabídne příležitost ochutnat pochoutky typické pro konkrétní regiony z různých koutů Evropy. „Milovníci jídla se mohou těšit na italskou pizzu, chorvatskou plejskavicu, belgické vafle, holandské sýry, francouzská vína, španělskou paellu a mnoho dalších specialit,“ připomněla Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Opět také dojde na představení oblastí Evropské unie a jednotlivých zemí sedmadvacítky. Připraveny jsou však také zábavní program pro děti či hudební zážitky s vystoupeními skupiny Wotazník, zpěvačky Šárky Vaňkové, frontmana kapely Eddie Stoilow Jana Žampy a zahrát má i DJ Dafonic. Pro informování o programu zřídila krajská turistická centrála web ochutnejevropu.eu – ten však byl v pátek nedostupný. Existuje nicméně také stejnojmenná prezentace na facebooku.

Ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu Jakub Kulhánek zve k návštěvě mělnické akce s tím, že lidem umožní „prodloužit“ svá letní putování a alespoň díky jídlu se přenést do oblíbených evropských destinací. „Návštěvníky bych pozval i na prohlídku historického centra města nebo k procházce po místních vinicích. Město na soutoku dvou největších českých řek má rozhodně co nabídnout,“ zdůraznil Kulhánek.

K finále festivalu Ochutnej Evropu v Kladně, na něž dojde 15. října na náměstí Starosty Pavla, připomněl, že festivalovým návštěvníkům může doporučit také návštěvu historických či technických památek ve městě. A samozřejmě i tentokrát budou přeneseni do různých kulinářských koutů Evropy, uvedl Kulhánek. Nač si nechat sbíhat sliny už s předstihem, vyzdvihla mluvčí turistické centrály Lucie Vurbsová: „V Kladně se gurmáni mohou těšit na pravé italské těstoviny, maďarský guláš, francouzské víno, německé klobásky a pivo, polské pirohy, řecké tzatziki a mnoho dalších evropských pochoutek.“