Program kralupského festivalu poezie pokračuje až do soboty. Stejně jako v předchozích ročnících se i tentokrát v sobotu uskuteční pietní akt u Seifertova hrobu na kralupském hřbitově.

U odstranění jedu a mrtvého ptactva zasahovali hasiči. Pomáhali jim městští strážníci.
V Kralupech na Hůrce někdo vysypal jed na krysy. V potoce plavali mrtví ptáci

Následovat bude vyhlášení výsledků autorské literární soutěže. Vítězné básně přednese a hudebně doprovodí Trio poezie - Jindřiška Brožová a Jan Brož (ze skupiny Devítka) a Jan Paulík (ze skupiny Knezaplacení).

Sobotní program festivalu

14.45 kralupský hřbitov
pietní setkání u hrobu Jaroslava Seiferta

16.00 kulturní dům Vltava
slavnostní vyhlášení autorské literární soutěže

10.00 městské muzeum
pro širokou veřejnost výjimečně otevřena Seifertova síň (do 17.00), komentované prohlídky, promítání fotografií z rodinného alba a filmu (od 11.00, 13.00 a 16.00 hodin)

Vstupné v rámci festivalu Seifertovy Kralupy je zdarma.

Jaroslav Seifert
Spisovatel, především básník, jedna z nejvýraznějších osobností české literární scény 20. století. V mládí patřil mezi vůdčí osobnosti skupiny Devětsil, patřící k symbolům avantgardy, proslavil se i jako propagátor poetismu. Po nástupu komunistického režimu byl odmítán a následně naopak vynášen, aby počátkem 70. let upadl v nemilost, což ještě umocnil jeho podpis pod Chartou 77. Když v roce 1984 obdržel Nobelovu cenu na literaturu, postoj režimu se začal měnit. Tehdy 83letý autor však už byl vážně nemocen – a o 13 měsíců později zemřel. Ačkoli žil v Praze, pohřben byl v Kralupech nad Vltavou, odkud pocházeli předkové jeho matky. Z jeho prací připomínají učebnice literatury především díla Na vlnách TSF, Píseň o Viktorce, Maminka, Koncert na ostrově, Morový sloup a Všecky krásy světa.