Mělnický úřad práce nabízí práci pro řidiče autobusu, administrativní pracovníky, skladníky nebo dokonce asistenta pedagoga.

Na začátku prosince bylo na Úřadu práce v Mělníku evidováno přes tři tisíce uchazečů o zaměstnání, což představuje míru nezaměstnanosti přesně čtyři procenta. Což je více než průměr v celém Česku, ten činí 3,5 procenta. Region má přitom druhou nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji, více lidí bez práce je pouze na Kladensku a stejné čtyři procenta hlásí i na Nymbursku nebo na Příbramsku. 

Na jedno volné pracovní místo připadají na Mělnicku necelí dva uchazeči.

Pracovních příležitostí je v regionu hodně, nabídka s poptávkou se ale příliš neshodují. „Jsem vyučená cukrářka a úřad práce pro mě zatím žádné vhodné pracovní místo nenašel. Nechci sedět za kasou někde v supermarketu,“ tvrdí Sandra Urbanová z Mělníka, která patří mezi 1766 žen, které jsou evidovány jako uchazečky o zaměstnání.

Ve všech okresech Středočeského kraje byl v říjnu zaznamenán úbytek nezaměstnaných. „V tomto měsíci celkový počet uchazečů o zaměstnání oproti minulému měsíci ve Středočeském kraji klesl o 2,5 procenta na 27 993, počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 3,1 procento na 29 589 a podíl nezaměstnaných osob se snížil na hodnotu 3 celá procenta,“ uvedl analytik trhu práce Petr Šindelář a dodal, že v rámci nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti bylo od počátku roku do konce listopadu vytvořeno 3 118 nových pracovních míst a na vytvořená místa prostřednictvím příspěvků umístěno celkem 3 044 uchazečů o zaměstnání.