Bratři Krymlové, kteří vlastní část pozemku a bojují s městem o stanovení výše nájemného, dorazili na hřiště ve svátečním dni na sklonku září, aby zamezili dohrání turnaje. „Je nám samozřejmě líto dětí. Chceme se jen dohodnout s městem na podmínkách. Nekomunikují s námi. Místo toho na nás stále někdo řve nebo nás zastavuje na ulici a vyhrožuje nám," řekl Deníku jeden z bratří Krymlů.

Strážníci na hřišti

Ještě před nepříjemným slovním střetem na hřišti v Řípské ulici zavolali majitelé městskou policii. „Ve čtvrtek v dopoledních hodinách nám bylo hlášeno, že fotbalový klub FC Mělník neoprávněně využívá pozemky na fotbalovém hřišti," potvrdil ředitel městské policie Ladislav Hošmánek s tím, že na místě nedošlo k žádnému napadení. „Oznamovatel chtěl pouze udělat zápis," upřesnil.

Podle vedoucího ženského fotbalového oddílu Stanislava Burdy klub čeká, jak se celá situace vyvine. „Hřiště jako takové patří FC Mělník, nicméně pozemky ne. Jejich majitelé přišli s tím, že jsme na jejich pozemku. Jednu hrací plochu jsme pak přesunuli na náhradní tréninkové hřiště, což byla nepříjemná komplikace. Mohli přijít v jiný čas - i s ohledem na soupeře, kteří přijeli z dálky, jsme nechtěli natahovat čas," řekl Burda.

Ilustrační foto
Pokračování velké fotbalové krádeže. Auto je u majitele, ten celou noc nespal

Na Deník se obrátili i svědci slovní potyčky mezi majiteli pozemku a klubem. „Majitelé pozemků si turnaj dívek natáčeli. Zároveň se velmi negativně vyjádřili vůči dívkám všeobecně, FAČRu a vedení města Mělníka a jeho zastupitelstvu," řekl o čtvrteční atmosféře na hřišti mělnický občan Vladimír Chlastal.

Bratři Krymlové ale vyloučili, že by slovně napadali dívky nebo se vulgárně vyjádřili proti klubu. „Určitě se nic takového nestalo," zdůraznili, že celou záležitost budou řešit soudní cestou.

Spor o nájemné

Aféra kolem pozemků v Řípské ulici se táhne už rok. Až do poloviny minulého roku platilo město majitelům pozemku ležícího uprostřed fotbalového hřiště čtyřicet tisíc korun ročně, aby místní fotbalisté měli kde hrát. Změna přišla v září, kdy tehdejší členové městské rady pod vedením Ctirada Mikeše (Mé Město) podepsali smlouvu na dobu určitou a zvedli nájemné na 430 tisíc korun ročně.

Nové vedení města, které vzešlo z loňských zářijových komunálních voleb, vnímalo výši nájemného za pozemek o výměře 2400 metrů čtverečních jako příliš vysokou a od smlouvy v listopadu odstoupilo. Od té doby se rodinám bratří Krymlů a Martina Fišera žádná částka za pronájem pozemků nevyplácí. A asi ještě dlouho nebude.

Nábor řidičů a řidiček autobusu v areálu ČSAD v Mělníku.
Ženy láká řízení autobusu. Instruktoři: V autoškole jsou úspěšnější než muži

Jak Deníku potvrdil radní pro sport Karel Kasáček (ANO), situace mezi oběma stranami se nezměnila. Naopak se přiostřila, když on sám podal trestní oznámení na bývalou radu města. „Už jsem nevěděl, jak situaci řešit. Nechovali se jako řádný hospodář, když podepsali nájemné, které bylo desetkrát vyšší než odhad," uvedl Kasáček, který je zároveň předsedou fotbalového klubu FC Mělník. Případem se zabývá policie.