Do jediné plošiny, kterou mají k dispozici mělnické technické služby, narazil řidič v dodávce. V Mělníku proto hrozily komplikace s instalací vánoční výzdoby i stromu v centru.

K nebezpečné dopravní nehodě došlo ve středu ráno na hlavní silnici podél autobusového nádraží u křižovatky s ulicí Kapitána Jaroše. Pracovníci Technických služeb Mělník se zrovna chystali opravit lampu veřejného osvětlení. Když na plošině stoupali do výšky, došlo k nárazu. Za ten mohl devětadvacetiletý řidič dodávky, který se nevyhnul ramenu hydraulického zvedáku plošiny. Pracovník na plošině mel štěstí, že nespadl. Po nárazu zůstala v nákladovém prostoru vozu díra.

Neobvyklá dopravní nehoda komplikovala několik desítek minut provoz na komunikaci. Vozovka byla plná dílů z dodávky. „Předběžně byla škoda odhadnuta na 80 tisíc korun,“ uvedl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. Kolik ale bude skutečně oprava plošiny stát, zatím není jasné. Poškození naštěstí nezabránilo praktické použitelnosti.

Dočasná absence plošiny by výrazně zkomplikovala dokončení instalace vánoční výzdoby ve městě. Sváteční prvky už část města zdobí, k úplné sestavě dojde do konce tohoto týdne. „Báli jsme se, že budeme mít problémy s doděláním vánoční výzdoby i s instalací vánočního stromu na náměstí Míru. K tomu je totiž plošina také nezbytná,“ uvedl ředitel Technických služeb Mělník Oldřich Schindler.