Nehoda, ke které došlo ve středu na dálničním nadjezdu u Nové Vsi, zastavila na dlouhou dobu provoz ve všech směrech.

Křižovatka byla neprůjezdná. Na silnici totiž leželo na boku nákladní auto, které se převrátilo po čelním nárazu vozu Hyundai Sonata. To stálo o pár metrů dále se zdemolovanou přední částí.

Řidiči v autech, které nehoda uvěznila na silnici I/16, se k místo nehody blížili hodně pomalu. Podle jejich odhadu se kolona pohnula každých pět až deset minut o pár metrů. Když měli na dohled rozmlácený osobní vůz, byli přesvědčeni, že následky nehody byly zoufalé.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého byl ale při střetu zraněn pouze řidič nákladního vozu.

„Sedmapadesátiletý řidič z Mělnicka byl s lehkým zraněním převezen do nemocnice, odkud byl po ošetření propuštěn,“ potvrdil policejní mluvčí.

Osobní vůz Hyundai Sonata s šestašedesátiletým řidičem z Prahy-venkov, ve kterém seděla ještě osmašedesátiletá žena, se blížilo z dálnice D8 ke křižovatce se silnicí I/16. Z vedlejší silnice s dopravní značkou Dej přednost v jízdě ale vjel přímo do křižovatky, kde se střetl s nákladním vozem Iveco Daily, přojíždějícím po hlavní silnici. Zřejmě auto nestihl ubrzdit.

„Osobní vůz narazil svou přední částí do pravého boku nákladního vozu, který se po nárazu převrátil na bok, osobní vůz se po nárazu přetočil kolem své osy,“ popsal chvdíle bezprostředně po srážce policejní mluvčí.

Škody na obou vozidlech podle předběžných odhadů dosáhly čtyř set tisíc korun.

Ani jeden z řidičů před jízdou nepopíjel. Podle Tichého to vyloučily výsledky dechových zkoušek. „Přesná příčina, míra zavinění a výše škody jsou nadále v šetření mělnických dopravních policistů,“ doplnil policejní mluvčí.

Na křižovatce na dálničním nadjezdu u Nové Vsi dochází k častným nehodám. Příčinou většiny z nich bývá právě nedání přednosti v jízdě nebo příliš rychlá jízda, přesahující stanovenou šedesátku.