Svůj podíl na tom mají zaměstnanci mělnického útulku pro opuštěná zvířata Michal Richter a Jaroslav Vacek. Ti díry v plotě opravili, a zamezili tak neustálým útěkům obou psů.
„Použili jsme dřevěné palety, které ležely vedle domu. Díry v plotě jsme jimi zadělali,“ uvedl Jaroslav Vacek a dodal, že k opravě stačilo několik minut. Majitel psů a nájemník drážního domku přitom nebyl schopný plot opravit. Vymlouval se, že na to nemá dost peněz.

Původním důvodem návštěvy obou mužů v Liběchově přitom nebyla oprava zničeného plotu. Menšího psa měli odchytit a převézt do mělnického útulku. K tomu však nakonec nedošlo, protože majiteli psů nebylo prokázáno jejich týrání.

Šéf odboru životního prostředí v Mělníku Ctirad Mikeš uvedl, že oba psi jsou v dobré fyzické kondici. Problém byl s děravým plotem, kterými zvířata utíkala. Pak obtěžovala lidi v okolí a ti si na jejich pohyb po městě stěžovali.

Jak Deník informoval před několika dny, v dražním domku v Liběchově se uskutečnilo místní šetření, kterého se účastnili také zástupci veterinární správy. Veterinář Vladimír Stehlík tehdy poukázal na to, že by bylo vhodné asi ročního voříška umístit do útulku a nabídnout ho k adopci. Odebrání většího psa však nedoporučil. Obával se totiž, že asi desetiletý pes je vzhledem ke své agresivitě už prakticky nesocializovatelný.

Ctirad Mikeš dále uvedl, že zaměstnanci útulku budou u liběchovského chovatele provádět pravidelné týdenní kontroly zaměřené na stav psů. Pokud se situace dostane do stejných kolejí jako předtím, majitel psů už druhou šanci nejspíš nedostane.