„Je to největší stavba, kterou budeme realizovat od roku 1989. Původně jsme počítali s rozpočtem 350 milionu korun, nyní se pohybujeme na částce okolo 500 milionu korun,“ sdělil místostarosta města Libor Lesák (ODS).

Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou na začátku července.
Areál kovošrotu v Kralupech nad Vltavou se znovu rozhořel

Financovat nákladnou rekonstrukci bude město z vlastních zdrojů a využití dotací. Padesáti milionovou dotaci ze státního fondu podpory investic už obdrželo. Předpokládaným termínem dokončení prováděcí dokumentace na vnitřní prostory je září. Do konce roku musí být alespoň rozpracované výběrové řízení, jinak o tuto dotaci město přijde.

Vybíralo se ze dvou návrhů. „Na začátku tohoto volebního období byly k dispozici dvě studie od různých dodavatelů, zadání projektové dokumentace vycházelo ze studie, kterou předložila firma RH-arch,“ uvedl místostarosta Kralup Vojtěch Pohl (Nová Vlna).

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Kromě pivovaru, se na Palackého náměstí chystá výstavba nových bytů. To ovšem znamená zvýšenou dopravu. Podle místních obyvatel je už tak s dopravou problém a noví obyvatelé s sebou přinesou vyšší dopravní vytíženost.