Trasa pět kilometrů pro dospělé a jeden pro dětské závodníky vedla po pravém břehu řeky Vltavy v místní části Lobeček. Každý závodník zaplatil startovné – dvě stě korun, obdržel pytlíček s barvou a na konci běhu dřevěnou medaili.

Organizaci měla na starosti Kateřina Havlínová, ambasadorka projektu Rozběháme Kralupy. „Akce se zúčastnilo celkem třiačtyřicet běžců a vybralo se krásných devět tisíc, které půjdou na pomoc nemocnému Šimonkovi,“ sdělila organizátorka.

Chlapeček bojuje ve svých šesti letech s aplastickou anémií. Zachránit ho může pouze transplantace kostní dřeně. Prozatím se ale nenašel vhodný dárce.

Aplastická anémie je vzácný stav onemocnění, při kterém kostní dřeň nevytváří dostatečný počet nových krevních buněk. To způsobuje únavu, dušnost, zrychlený srdeční tep, modřiny, krvácení z nosu, bolest hlavy a horečku.

"Dárce se stále nenašel. Snad dobrých lidí ještě přibude. Jediná cesta za uzdravením mého syna je transplantace kostní dřeně. Moc Vás prosíme, pomozte nám dárce najít. Hraje se o čas," řekla Kristýna, maminka Šimonka.

Lidé se mohou zaregistrovat na jakémkoli transfuzním oddělení nemocnic v celém Česku. Dále v registračních centrech ČNRDD a dokonce i on-line do Českého registru dárců IKEM.