Mikuláš, čerti a anděl se proháněli v sobotním mrazivém odpoledni na bruslích mezi návštěvníky zimního stadionu v kralupské části Lobeček. A rozdávali přitom dobroty.

Podle jednatele pořádající společnosti Kralupská sportovní Vladimíra Lánského se na zimním stadionu bruslí každý den, na ledě se budou bavit děti i dospělí dokonce i o Štědrém dni.

Společnost Kralupská sportovní působí na zimním stadionu už skoro jedenáct měsíců. K jakým tam za tu dobu došlo změnám?
Zmodernizoval se hotel, prostory se změnily prostorově i komerčně. Městu Kralupy jsme oproti minulému roku provozně ušetřili více než pět milionů korun.

Zaměřujete se pouze na sporty na ledě?
Působí zde dva hokejové kluby, krasobruslení, aerobic dětí Fit for you, Luboš Šuda, dvojnásobný mistr světa v kick-boxu, a hokejbalová liga AHL. Nabízíme i možnost zahrát si badminton, florbal nebo sálovou kopanou. V létě bude nabídka ještě rozšířena.

Jak si vede nový hokejový klub Kralupské pumy?
Začátky jsou těžké, ale nikam nespěchají. Snaží se i díky sponzorům dát dětem a rodičům velmi slušné podmínky a pohodové prostředí.

A co místní krasobruslařský oddíl?
Máme s nimi velmi dobré vztahy. A jejich Kralupská klička je výborná akce.

Na ledové ploše pokračuje i veřejné bruslení. Kdy?
Ve všedních dnech dopoledne od deseti do dvanácti hodin, v sobotu od půl třetí do půl páté a v neděli od třinácti do patnácti hodin.

Dopoledne bruslí školky nebo i rodiče s malými dětmi a senioři?
Dopolední bruslení je novinka pro nadšence , jednou přijde jeden bruslař, jindy osm. Je to pro lidi.

Jak to bude s veřejným bruslením o vánočních svátcích?
Na Štědrý den si budou moci přijít návštěvníci zabruslit od deseti hodin do poledne, 25. prosince máme zavřeno, 26. je bruslení pro veřejnost od devíti do jedenácti a od třinácti do patnácti hodin a od 27. prosince až do silvestra každý den opět od deseti do dvanácti hodin.

Chystáte na následující rok nějaké novinky?
Měl by se z grantu Středočeského kraje rozšiřovat areál, a tím i jeho sportovní nabídka pro veřejnost. A pokud k nám rozpočet bude štědrý, tak zlepšíme technologické zázemí a budeme schopni odolávat celkovým energetickým tlakům. Tím i ceny pro návštěvníky zůstanou v hladině normálu a finanční situace Kralupské sportovní bude příznivější – pro nás i město.