Mělnický osvětový a okrašlovací spolek proto vyhlásil amatérskou soutěž Panorama města Mělníka ve fotografiích.

Renata Špačková z pořádajícího spolku připomněla, že Mělník nabízí nepřeberné množství pohledů i dojmů. „O našem městě platí, že památky vytvářejí jeho panorama – viditelné z dálky, proměňující se podle světové strany, z níž se k městu blížíme. Není to jen věž chrámu svatých Petra a Pavla a zámek. Věž představuje nejvyšší bod města, od ní můžeme pohledem putovat přes Pražskou bránu k Vodárenské věži a k věži evangelického kostela, na opačné straně k věži Viktorinovy vily nebo přes radniční věž k sanktusní věžičce kapucínského kostela,“ poznamenala Špačková.

Fotografové, kteří do soutěže přispějí svými snímky, zapojí, přitom mohou téma pojmout nejen pozitivně. „Možná nás překvapi neomalenost některých staveb, které do panoramatu vstoupily, například sídlo školy v Seifertově ulici. A další se k tomuto kroku chystají, třeba u zamýšlené přestavby náměstí Karla IV., kde by stavby měly převýšit Vodárenskou věž,“ doplnili členové pořádajícího spolku.

Panorama města Mělníka ve fotografiích

Amatérští fotografové mohou zasílat své snímky do 30. června.

Adresátem je Městský úřad Mělník, odbor školství a kultury, náměstí Míru 1, 276 01 Mělník (heslo na obálce: Fotosoutěž Panorama).

Minimální formát fotografií je 15 x 21 cm, maximální 30 x 45 cm. Musí jít o zvětšeniny na fotografickém papířu s lesklým povrchem nebo výjimečně na klasickém černobílém matném fotopapíru a matném minilabovém papíru bez rastru.

Každý účastník může zaslat nejvýš pět fotografií.

Každá fotografie musí mít na zadní straně, nejlépe na samolepce následující údaje: jméno a příjmení autora, datum narození, adresa, telefonické a mailové spojení.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 9. září na vernisáži výstavy.