Hráči tak přispěli například na pořízení interaktivních tabulí pro obě zdejší základní školy a na nákup značkových elektronických mikroskopů. “Jsou to přístroje nové generace a žáci z nich mohou získané údaje převádět přímo do počítače,” vysvětlil vedoucí odboru školství Vladimír Půček.

Část peněz zastupitelé schválili i na výměnné studijní pobyty žáků do zemí západní Evropy. Z výtěžku se také postaví jedna nebo i dvě autobusové čekárny na náměstí Republiky. Stávající přístřešky jsou v dezolátním stavu a poničené vandaly.

“Chceme,aby čekárny byly bytelné, odolné proti vandalských útokům a hlavně aby cestující ochránily před nepříznivým počasím,” uvedl k záměru místostarosta František Morava.

Čekárny na sídlišti jsou totiž naprosto nepraktické. Město v devadesátých letech objednalo několik přístřešků s plexisklovou výplní, kterou vandalové zrušili během pár dnů a opakovně rozbíjeli I náhradní skleněné desky. Čekárny navíc nejsou kompaktní, takže nechrání proti slunečnímu žáru, dešti ani větru.