Českým hráčům, kteří propadli hledání kešek, se říká geocacheři neboli kačeři. A právě ti mají sraz v sobotu 20. dubna mezi desátou a šestnáctou hodinou ve Veltrusech u zámku.

Výstava v Neratovicích představí nejen panenky, ale i další historické a retro hračky.
Za panenkami do Neratovic. Výstava představí i retro autíčka nebo medvídky

V parku bude probíhat doprovodný program, který zahrnuje například lov kešek, výstavu geocoinu - pamětních mincí, výrobu kešek nebo rodinnou hru.

Zdroj: Youtube

A také pokus o zápis do knihy rekordů, na který bude dohlížet zástupce agentury Dobrý den. Cílem je, aby se tam sešel co nejvyšší počet lidí s gumovou kachničkou. Přijďte se na zámek bavit a zároveň přispět ke kačeřímu rekordu.

Co je geocachning

Záliba kačerů souvisí s cestováním, turistikou, hravostí a dobrodružstvím, pátrají po ukrytých schránkách na základě GPS souřadnic. Podle serveru České asociace geocachingu je takových schránek v Česku už skoro šedesát tisíc. Kde se berou? Připravují je kačeři pro kačery, jde o komunitní systém. Umístěny jsou na zajímavých místech, v přírodě i ve městech. Jsou různé typy kešek. Základem je krabička obsahující logbook, deníček na záznamy, s tužkou. Obsahem mohou být i různé drobnosti, platí přitom, že vezme-li si nálezce některou z nich, měl by ji nahradit jinou.