Podle kapitána mělnických hasičů Miroslava Steinze se porady v budově mělnického městského úřadu zúčastnilo celkem 38 starostů nebo jejich zástupců ze správních území obcí s rozšířenou působností Mělník, Neratovice a Kralupy nad Vltavou. „Dalo by se říci, že se tak sešla nadpoloviční většina starostů bývalého okresu Mělník,“ říká Steinz.

Vichřice na Mělnicku.
Dřevorubci už několik měsíců pracují na odstranění následků orkánu Herwart

Myšlenka svolat toto setkání vzešla po vichřici Herwart, která se přes území České republiky přehnala koncem října loňského roku. Ničivá bouře s nárazy dosahujícími síly orkánu způsobila v mnoha obcích nespočet specifických situací, které musely být řešeny právě starosty. „Účelem setkání proto bylo starosty začlenit do děje, který se při této vichřici na Mělnicku odehrával,“ uvedl Steinz s tím, že zároveň se měli seznámit se vzniklými situacemi a otevřít debatu, při které si mohli vyměnit své poznatky z řešených stavů, a tak si předat užitečné zkušenosti. Starostům byla také představena činnost operační skupiny hasičů Středočeského kraje v rámci územního odboru, která v době vichřice měla štáb na stanici Mělník.

Dalším aktuálním tématem byl blackout, který si některé obce mohly vyzkoušet právě při nenadálé říjnové vichřici. „Proto byl i tomuto tématu věnován patřičný prostor a představeny možné způsoby přípravy pro zmírnění následků nejen této mimořádné události,“ dodal Miroslav Steinz.

Ilustrační foto.
Policisté odhalili v Kralupech dvě opilé děti
Ilustrační foto.
Cestování do Prahy změní oprava dálnice v peklo