Ke čtrnácti zásahům vyjížděli od začátku týdne do pátečního poledne profesionální hasiči z Mělnicka. Při jednom z prvních výjezdů přitom ani nemuseli vytahovat hadice. Místo požáru bytu, k němuž mělo dojít v kralupské Masarykově ulici, totiž vyjížděli jen k připálenému obědu na sporáku. Čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka se tak vzápětí vrátily zpátky na stanice.

Ve druhém dni týdne se mělničtí hasiči podle velitele Zbyňka Štajnce zúčastnili cvičení v kolínské nemocnici, které bylo zaměřené na ebolu. „Odborné přípravě na zásah při výskytu vysoce nakažlivých nemocí se věnujeme už déle než půl roku," připomněl velitel mělnických hasičů Zbyněk Štajnc.

Ve středu hasiči vedle dalších zásahů mířili i na sedmadvacátý kilometr dálnice D8 ve směru na Roudnici nad Labem, kde se převrátil kamion plný rýže. Poté, co provedli protipožární opatření, místo nehody předali dálničním policistům a firmě specializované na vyprošťování těžkých automobilů.

Čtvrtek pak z pohledu hasičů patřil zásahu u prasklého plynového potrubí v Kralupské ulici v Úžicích. „Na místo vyjely dvě cisterny z Kralup nad Vltavou a Mělníka pro případ, že by došlo ke vzniku požáru. Jednotky v rámci zásahu evakuovaly jednoho obyvatele sousedního domu a přivolali plynaře, kteří plyn uzavřeli," řekl k jednomu z posledních zásahů Zbyněk Štajnc.