Profesionální
i dobrovolní hasiči z Mělnicka během uplynulého týdne likvidovali olejové skvrny 
i hasili požáry.

Hned v pondělí před čtvrtou hodinou ranní hasiči 
z Mělníka mířili do tamní Vodárenské ulice, kde po dopravní nehodě vytekl z osobního auta olej. Skvrna se podle velitele mělnické hasičské stanice Zbyňka Štajnce táhla v délce zhruba sto metrů.

První den nového školního roku pro hasiče z Kralup nad Vltavou a jejich kolegy z vodochodského letiště začínal zásahem u dopravní nehody, k níž došlo v 8.30 hodin na dálnici D8 nedaleko Kozomína. Zranil se tam jeden cestující.

O pět hodin později vyjížděli mělničtí hasiči, jejich dobrovolní kolegové z Neratovic a Všetat i hasiči neratovické Spolany do Tišic. Ze skládky uhlí pro chemičku se zvedal dým.

„Vlivem počasí došlo k zapaření uhlí a jeho doutnání," připomněl velitel hasičů, podle něhož hromadu uhlí následně rozhrabal buldozer.
V úterý po patnácté hodině mělnické profesionální hasiče a kralupské drážní hasiče zaměstnal požár pražců u Nebužel. Ten měl na svědomí zloděj, který se snažil uříznout část kolejnice.

Nejvyšší daň si vyžádala dopravní nehoda, k níž došlo ve stejném dni u pískovny Baraba. Krátce před jednadvacátou hodinou tam řidič osobního auta srazil cyklistu, který měl být údajně neosvětlený. Mělničtí hasiči místo tragédie nasvětlovali vyšetřujícím policistům 
a uklízeli silnici. Cyklista bohužel i přes snahu záchranářů podlehl vážným zraněním.

Hlášení o olejové skvrně vedlo ve středu před polednem mělnické hasiče do Liběchova. Olej vytekl z poškozeného motoru auta na kamennou silnici mezi Labem a zámeckou tůní, a to v délce čtvrt kilometru. Hasiči se kvůli obavě ze znečištění vody obrátili na mělnický odbor životního prostředí. „Odborníci konstatovala, že je skvrna slabá a nemá vliv na ohrožení životního prostředí," poznamenal Zbyněk Štajnc.

Po nehodě dodávky na byšickém Tyršově náměstí zase z proražené nádrže unikala nafta. Mělničtí a všetatští hasiči ji proto speciálním tmelem provizorně opravili a silnici uklidili.