Vše začalo zcela náhle a nečekaně. „Hlídka dopravních policistů 26. října kolem 23.30 hodin projížděla ulicí Přemyslova. Nedaleko benzinové čerpací stanice zpozorovala muže běžícího k silnici,“ uvedla Johnová. Záhy už hlídka věděla, co se děje. A že je zle. V nedaleké zbrojnici zkolaboval jeden z dobrovolných hasičů.

Výhodou je, že dopravní policisté mají v autě brašnu první pomoci a defibrilátor pro laické použití. Mohli se tak účinněji připojit k hasiči, který kolegovi ležícímu na zemi prováděl masáž srdce. Defibrilátor skutečně uplatnili – a resuscitaci pak společně zajišťovali až do příjezdu záchranářů. Ti péči převzali a pacienta dopravili do nemocnice.

„Díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu dopravních policistů se podařilo zachránit další lidský život,“ pochválila kolegy Johnová.

Ladislav Holomčík z centrály středočeských profesionálů ve čtvrtek Deníku upřesnil, že zdravotní komplikace postihly jednoho z dobrovolných hasičů právě ve chvíli, kdy byla jednotka povolána k zásahu u drobného požáru. Hořel odpad nedaleko nádraží; v Poděbradově ulici. Oheň se podařilo rychle zdolat a hmotná škoda je nulová.