lynové potrubí, které dělníci poškodili při výkopových pracích, hasiči podle velitele mělnické stanice Zbyňka Štajnce dočasně utěsnili pomocí škrtících svěrek a přivolali pracovníky plynáren, kteří se postarali o opravu.

Hasiči z Kralup nad Vltavou a Slaného společně s drážními hasiči v pondělí večer mířili do Olovnice, kde se před jednadvacátou hodinou střetl osobní vlak s autem.

„Ve voze, který zůstal zaklíněný pod vlakem, se zranil řidič, cestující z vlaku vyvázli bez zranění," připomněl velitel hasičů a dodal, že po vyproštění vozidla a převedení cestujících do přistaveného náhradního autobusu se jednotky vrátily zpátky na základny.

O necelé dvě hodiny později neratovičtí hasiči vyjížděli k jednomu z tamních panelových domů, kde bylo podezření na úmrtí jednoho z obyvatel. Po otevření bytu hasiči opravdu na zemi nalezli mrtvého staršího muže. Případ si převzali neratovičtí policisté.

Úterý pro neratovické profesionální a chlumínské dobrovolné hasiče začalo ranním zásahem u nehody, ke které došlo po sedmé hodině v Hostíně u Vojkovic. V autě, které narazilo do stromu, se zranil řidič.

O necelé tři hodiny později tři hasičské jednotky mířily na dálnici D8, kde řidička osobního auta dostala u sjezdu na Prahu smyk. S autem se naštěstí jen otočila do protisměru a zůstala u středových svodidel. Na dálnici se hasiči vraceli ještě po patnácté hodině, kdy tam dvě osobní auta prorazila svodidla 
a skončila v poli. Při havárii se zranili dva lidé, z nichž pro jednoho záchranáři přiletěli vrtulníkem.

Vypalování stařiny mělo nejspíš na svědomí požár na mělnických Blatech, kde poblíž trati vzplanula suchá tráva. „Požár byl v délce zhruba dvaceti metrů a měl tři ohniska," popsal Zbyněk Štajnc 
a dodal, že po uhašení místo mělničtí hasiči předali drážním kolegům.