Hasiči marně upozorňují na neprůjezdnost ulic, kterou způsobují špatně parkující řidiči. Pouhé centimetry scházejí mnohdy mělnickým profesionálním hasičům k tomu, aby se jejich technika dostala k místům zásahům. Největší problém mají na sídlištích. Potvrdil to velitel mělnické stanice Zbyněk Štajnc.

„Starosti nám nepřidělávají ani tak auta parkující po obou stranách silnice, jako ta, která stojí až v křižovatkách. Když projíždíme velkou cisternou nebo plošinou, máme velký problém se vytočit," konstatoval šéf mělnických hasičů, podle něhož je situace s průjezdností špatná hlavně v mělnických ulicích Sportovní, Studentská nebo Kosmonautů.

V případě, že by se hasiči k požárům v zástavbě nedostali, museli by použít vedení vody složené z mnoha proudnic. „Naštěstí jsme se ještě nedostali do situace, kdy bychom k požáru na sídlišti nedojeli, ale často je to jen o fous," připomněl hasič. V Mělníku prý naštěstí není tolik požárů, jako v sousedních Neratovicích a Kralupech nad Vltavou.

Mělničtí strážníci jsou připraveni v případě nutnosti hasičům pomoci odtahem špatně parkujících aut. „Od letošního září máme uzavřenu smlouvu s odtahovou službou. V první řadě se ale snažíme o prevenci. Řidiče předvoláváme a rozdáváme na vozidla upozornění," vysvětlil ředitel Městské policie Mělník Ladislav Hošmánek, který se domnívá, že se v poslední době situace s parkováním trochu zlepšila.

Pokud by hasiči při průjezdu ulicemi poškodili špatně parkující auta, stanou se viníky dopravní nehody. „Ani když jedeme s majákem, nemůžeme si dovolit poškodit jiný vůz," poznamenal Zbyněk Štajnc.