Čelní střet dvou aut zavinil včera dopoledne pětadvacetiletý řidič v obci Nové Ouholice.

Mladík ve voze Renault Mégane projel celou obcí směrem od Kralup nad Vltavou, v poslední levotočivé zatáčce ale jel příliš rychle a dostal na mokré vozovce smyk, který naprosto nezvládl – a dokonce se dostal do protisměru. Tam naneštěstí jel devětadvacetiletý řidič s rodinným Renaultem Scénic.

„Ten již nemohl zabránit čelnímu nárazu,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Oba řidiči utrpěli lehká zranění. Nejhůře skončila spolujezdkyně řidiče, který nehodu nezavinil. Lékaři ji museli odvézt do nemocnice s pohmožděním hrudníku. Vzhledem k tomu, že vozidla po střetu zasahovala do značné části vozovky, museli policisté kompletně uzavřít komunikaci na dvě hodiny. Veliké problémy měli při akci lékaři.

Naprosto zbytečně vzlétl vrtulník, který mířil k dopravní nehodě v obci Nové Ouholice. Telefonující účastník či svědek nehody totiž zpanikařil a nahlásil mnohem větší počet zraněných, než skutečně byl. „Nejdříve nám byli nahlášeni čtyři zranění, o chvilku později dokonce šest,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Podle popisu mělo jít navíc o těžká poranění. Lékaři proto z Prahy přivolali i helikoptéru. Její vzlet byla ale zbytečný.

Po příjezdu prvního lékaře z Kralup nad Vltavou na místo totiž zjistil, že zranění jsou pouze tři, z toho dva velmi lehce. Helikoptéru nechal ihned odvolat. Lékaři přiznávají, že k podobným situacím může dojít vzhledem k emotivním prožitkům lidí těsně po nehodě. Ti pak nejsou v dané chvíli schopni reálně posoudit vážnost situace a úsudek přeženou. Nehodu v Nových Ouholicích nejvíce odnesla třiašedesátiletá žena se zhmožděným hrudníkem.