„Jsem potěšena zájmem, vlastně celý den se u mne střídali občané, kteří mají různé problémy. Řekla bych, že je to všude podobné. Lidé se na mne, jako na nejvýše postavenou osobu v kraji obracejí jak s dotazy na konkrétní problém, tak se přijdou mnozí takzvaně jen vypovídat,“ hodnotila hejtmanka.

Ilustrační foto
Silnice z Mělníka do Velvar bude tříproudová

Jeden z občanů obce Červená Píska vyřkl problémy s dopravou. „Jsme zoufalí, kamiony ničí silnici a už nevíme, co s tím. Uvažuji, že se odstěhuji,“ uvedl muž staršího věku rezignovaně. Další muž přišel bojovat za vnučku, krasobruslařku, která má problémy v místním oddíle. „Hodně dotazů směřuje k dopravě. To je všude stejné, lidé trápí doprava podstatným způsobem. Lidé si ale často myslí, že kraj je nadřízeným obcí, což není pravda. Lidem mnohdy musím vysvětlovat kompetence, co kraj může a co nemůže,“ řekla hejtmanka. Opravy silnice z Mělníka na Mladou Boleslav i ze Mšena na Dubou, ale i kotlíkové dotace byly tématy, o kterých se mluvilo.

I když ve středu bylo po celý den teplo, na židlích seděli stále zájemci na to, aby mohli hejtmance říci svůj názor. Ta dostala i mnoho pozvání na účast na různých akcích.

Ilustrační foto.
Po požáru mají strach z každého zahřmění