Počasí posledních dnů v Česku příliš k vodě netáhne. Řada lidí se proto rozhoduje pro dovolenou v zahraničí. Cestovní kanceláře a agentury na Mělnicku uvádějí, že největší zájem je o letecké zájezdy na řecké ostrovy. Tradičně dobře si vedou stálice českých dovolených posledních let Chorvatsko, Bulharsko, Egypt a Tunisko. Mezi nejoblíbenější země se letos zařadilo také Španělsko. Zájem je i o speciální nabídky na poslední moment – zájezdy last minute.

„Naši klienti v poslední době nejvíce navštěvují Chorvatsko a Španělsko. Se začátkem prázdnin jsme zaznamenali nárůst v zájmu o dovolené. Mírně převažují klasické katalogové nabídky, ale last minute si vedou také dobře,“ říká Jana Šestáková z mělnické cestovní kanceláře Axia.

Podle Petra Riegra z cestovní kanceláře Delfín v Mělníce jsou třemi nejvyhledávanějšími zeměmi Řecko, Bulharsko a Tunisko. „Převažují letecké zájezdy, nabídky last minute a klasické z katalogu si vedou přibližně stejně,“ doplnil Riegr.

„Zájem o dovolené je v poslední době vyšší. Nejvíce lákají řecké ostrovy,“ uvedla Ivana Langauerová z velvarské cestovní agentury Stella. Její slova potvrzuje i Pavlína Zindulková z mělnické pobočky cestovní kanceláře Fischer: „Na prvním místě je Řecko následované Španělskem. Nabídky last minute se prodávají docela dobře.“

„Koncem června jsem navštívil řecký Rhodos. Kvůli obrovským vedrům se ale nedalo vůbec nic dělat! Teploměr ve stínu jednoho dne ukázal vůbec nejvyšší teplotu v Řecku: 48 stupňů Celsia! Dvanáct lidí v důsledku veder dokonce zemřelo,“ sdělil našemu deníku své zážitky z dovolené Petr Holubička z Mělnicka. Snad už se ale není čeho obávat. Podle aktuálních zpráv rtuťové sloupce teploměrů v Řecku jen mírně přesahují třicetistupňovou značku.